ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Gimtoji nuodėmė
Pavadinimas originalo kalba:Culpa Innata
Serija:Gimtoji nuodėmė
Išleidimo data:2007 10 23
Autorius:Burakas Barmanbekas (Burak Barmanbek)
Kūrėjų kompanija:Momentum DMT
Leidėjų kompanija:Strategy First
Šalis:Turkija
Pagrindinės temos:Antiutopija, Detektyvas, Drama, Mokslinė fantastika
Perspektyva:Trečio asmens (Judrūs stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:3D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Pasaulio Sąjunga, Ateitis
Diskų skaičius:1 DVD
Scenarijaus aprašymas

2047 metai. XXI a. pradžioje vykusių ekonominių karų nualintame pasaulyje įsteigta Pasaulio Sąjunga dabar jau valdo didžiąją žemės dalį. Čia klesti taika ir ramybė, vadinama Naująja pasaulio tvarka.

Pasaulinės taikos ir saugumo agentūros pareigūnė Fyniks Volis gyvena ir dirba Adianopolyje. Tai – naujas miestas Rusijos pasienyje; gyvenamieji namai jame išdėstyti ratu ir visų butų langai išeina į centre esantį piramidės formos prekybos centrą.

Rusija – viena valstybių, dar nesančių Pasaulio Sąjungos sudėtyje. Tokios valstybės vadinamos „laukinėmis šalimis“, jos skurdžios ir nesaugios, kasmet daugybė jų žmonių emigruoja į Pasaulio Sąjungą. Agentūra Adrianopolyje vykdo apmokymus imigrantams – norėdami tapti Sąjungos piliečiais jie turi čia pritapti, būti egocentriški, kovoti už save, būti stiprūs ir išmintingi.

Naujos imigrantų kartos apmokymų pabaigos šventę aptemdė liūdna žinia. Pasaulio Sąjungos pilietis Vasilijus Bogdanovas, prieš porą metų imigravęs iš Rusijos, buvo nužudytas. Sąjungoje jau daugelį metų nebuvo žmogžudysčių. Ši irgi įvyko kitur – Odesoje, Rusijoje. Tačiau Sąjunga neketina leisti žudyti savo piliečių, ir Fyniks pasiunčiama ištirti šią bylą. Kas toks buvo Vasilijus Bogdanovas, ko jis buvo grįžęs į Rusiją ir kodėl jis mirė? Kai pradėjo tirti šią bylą Fyniks nė nenutuokė, kad tai buvo Pasaulio Sąjungos pabaigos pradžia...

Kūrinio aprašymas

“Gimtoji nuodėmė“ pasižymi įdomiais ir novatoriškais sprendimais. Veiksmas vyksta pseudorealiuoju laiku. Nuolat eina valandos ir minutės, o darant kažkokį veiksmą (pavyzdžiui, važiuojant metro į tolesnę vietą) laikas paeina toliau. Tačiau tai nereiškia, kad galima kažką pražiopsoti ir įstrigti, nes viską galima padaryti vėliau, pavyzdžiui, kitą dieną. Bet laikas nėra tik dėl grožio – kai kuriuos dalykus galima daryti tik tam tikru metu – pavyzdžiui, parduotuvės dirba tik dieną ir nakčiai užsidaro. Tai suteikia žaidimui realizmo. Realizmo suteikia ir tai, kad herojė čia ne vien tiria bylą, tačiau ir gyvena savo gyvenimą – po darbo susitinka papleptėti su drauge, nakčiai grįžta namo pamiegoti, rašo raportus viršininkei, persirengia kitais rūbais. Prireikia rasti pamestą daiktą, pasipildyti elektroninį metro bilietą ir atlikti kitus kasdienius dalykus. Tokių veiksmų atlikimas leidžia ir geriau atskleisti, koks yra gyvenimas atvaizduojamame pasaulyje, Pasaulio Sąjungoje.

Dialoguose galimybių yra daug – galima klausti įvairių dalykų. Tačiau Pasaulio Sąjungoje ribojama apklausų trukmė, todėl reikėtų tinkamai pasirinkti, ko klausti, kad tai padėtų tyrimui. Visgi, nepaklausus ko reikia, galima sugrįžti kitą dieną naujai apklausai. Bet tai adventure žanre irgi įdomi naujovė – žaidime nereikia klausinėti visko iš eilės – tai atrodo tikroviškiau, nes neišklausinėji iš pašnekovo „visko kas įmanoma“ pradedant byla ir baigiant asmeniniu gyvenimu, reikia pasirinkti tinkamus klausimus, atsakymai į kuriuos padėtų tyrimui. Be to, kiekvieną kartą iš naujo žaidžiant sužinai vis kažko naujo jeigu dialoguose renkiesi kitus variantus.

Adventure istorijoje plačiai naudojamos naujos technologijos. Svarbus kompiuteris, turintis įvairių funkcijų įkalčių analizei, informacijos paieškai, taip pat svarbus asmeninis komunikatorius, leidžiantis fotografuoti, susisiekti su kitais žmonėmis. Po Adrianopolį herojė keliauja naudodamasi metro.

Grafika trimatė, tačiau savo laikotarpiui gana paprasta. Žmonių gatvėse palyginus mažai, jie nevaikšto.

Žaidimas yra įkvėptas turkų rašytojos Alev Alatli knygos “Šriodingerio katė“.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium III 800 MHz
Operatyvioji atmintis: 512 MB
Vaizdo plokštė: 128 MB
Diskasukis: DVD
Minimali vieta kietajame diske: 3500 MB
DirectX: 9