ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Septyni sielos žaidimai
(Kiti pavadinimai)
Pavadinimas originalo kalba:Seven Games of the Soul
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:1999
Kūrėjų kompanija:Arxel Tribe
Leidėjų kompanija:Cryo Interactive Entertainment
Šalis:Prancūzija
Pagrindinės temos:Drama, Epinis, Fantasmagorinis, Filosofinis, Mistinis, Psichologinis
Perspektyva:Pirmo asmens (Nustatyti buvimo taškai, laisvas dairymasis)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Dalinis 3D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, XX amžiaus vidurys
Diskų skaičius:4 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Keistas pramogų parkas “Sapnų žemė” buvo uždarytas po jo įkūrėjo ir savininko Teodoro Mūro mirties. Iki tol ši vieta spėjo liūdnai pagarsėti keistais nusikaltimais ir dingimais.

Dabar tarp apleistų atrakcionų ir cirko paviljonų blaškosi tik vienas žmogus. Jo vardas – Mefistofelis, ir jam savotiškai gaila, kad parku nebesidžiaugia klientai. Mefistofelis – šėtono įsikūnijimas, ir jis nesutaria su Dievu dėl to, kur turėtų keliauti parko darbuotojų sielos.

Netikėtai į “Sapnų žemę” užklysta Marcelijus Faustas – nežinia kur keliaujantis senyvas juodaodis. Mefistofelis pakviečia Faustą būti teisėju: įsigilinti į praeitį, parko darbuotojų nuodėmes bei dorybes. Marcelijus, stebimas Mefistofelio, išeina į ištuštėjusį parką…

Kūrinio aprašymas

Adventure paremtas vokiečių legendomis apie daktarą Faustą. Remiantis tomis legendomis sukurta daug kūrinių, iš kurių bene garsiausias – Gėtės „Faustas“. Gėtės “Faustas” pasakoja apie tai, kaip “šelmiškas velnias” Mefistofelis sugundė vidurmažių mokslininką Faustą parduoti sielą mainais į visa ko žinojimą ir nemirtingumą.

Adventure “Faustas / Septyni sielos žaidimai” veiksmas vyksta XX a. viduryje, ir jis apima Mefistofelio (to paties, kaip ir Gėtės romane bei legendose) ir dešimties skirtingų veikėjų – daugiausiai parko gyventojų – tarpusavio santykius, siekius, gyvenimo istorijas. “Septyniuose sielos žaidimuose”, kaip ir Gėtės romane, gausu filosofinių apmąstymų, iškalbingų frazių.

Adventure susideda iš septynių serijų, kurių veiksmas vyksta nuo 1930 m. iki 1960 m. Kiekviena serija yra skirta vienam parko gyventojų. Serijų metu pagrindinis veikėjas vaikšto po tuščias erdves nebeveikiančiame parke, vienaip ar kitaip susijusias su serijų herojais (jų namus, darbo vietas). Paspaudus ant įvairių objektų, pasirodo vaizdai iš praeities, susiję su tais daiktais arba pasigirsta su jais susiję praeityje vykę pokalbiai. Tokiu būdu galima pažinti parko gyventojus. Tam tikrus daiktus pagridinis herojus gali pasiekti tik įveikęs įvairias kliūtis (pavyzdžiui, tie daiktai yra buvusių savininkų paslėpti) – todėl tamsiausias gyventojų paslaptis galima atskleisti ne iš karto. Mefistofelis stebi pagrindinį herojų, kartais ir pats įsikišdamas ar pakometuodamas jo veiksmus bei parko gyventojų elgesį praeityje.

Po kiekvienos serijos galima paskaityti parko savininko Teodoro Mūro užrašus apie parko gyventoją, kuriam buvo skirta ta serija. Šie užrašai pasiekiami iš pagrindinio meniu. Žaidimas yra labai atmosferiškas – tą atmosferą kuria ne vien įspūdingas, pasakiškas, bet sykiu ir savaip baugus, tuščias parkas, tačiau ir gražiai apipavdialintas pagrindinis meniu, iš kurio pasiekiamas visas garso takelis (senos dainos), filmukai, kelios parko atrakcijos. Žaidimo garso takelis labai tinka prie atmosferos.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium MMX
Operatyvioji atmintis: 32 MB
Diskasukis: 12x
Minimali vieta kietajame diske: 290 MB