ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Lūžęs kardas: Miegantis slibinas
Pavadinimas originalo kalba:Broken Sword: The Sleeping Dragon
Serija:Lūžęs kardas
Išleidimo data:2003 11 11
Autorius:Čarlzas Sesilis (Charles Cecil)
Kūrėjų kompanija:Revolution Software
Leidėjų kompanija:THQ France
Šalis:Jungtinė Karalystė
Pagrindinės temos:Detektyvas, Mokslinė fantastika, Nuotykių, Trileris
Perspektyva:Trečio asmens (Judrūs stebėjimo taškai)
Valdymas:Klaviatūra
Grafika:Dalinis 3D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Kongo Demokratinė Respublika, Dabartis
Diskų skaičius:2 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Džordžas Stobartas dirba patentiniu patikėtiniu. Jį pakvietė mokslininkas Čumundalė, gyvenantis kaip atsiskyrėlis Konge ir norintis patentuoti amžinąjį variklį. Samdytą lėktuvą užklupo netikėta audra ir šis smigo į džiungles. Džordžas liko gyvas, bet suradęs olą, kurioje dirba Čumundalė, išgirdo šūvius...

Prancūzų žurnalistei Nikolei Kolad karjera nesiseka. Tarp daugybės darbų ji susitarė paimti interviu iš paryžiečio hakerio, kuris teigia iššifravęs garsųjį Voiničo rankraštį bei sužinojęs apie pasauliui gresiantį pavojų. Tačiau Nikolę kažkas aplenkė ir priėjusi prie hakerio buto durų ji išgirdo šūvius...

Pasaulį krečia pernelyg dažnos audros, žemės drebėjimai. Akivaizdu, jog kažkas vyksta. Kas sukelia tuos klimato pokyčius? Kokios paslaptys užrašytos Voiničo rankraštyje? Kas tie žmonės, pasamdę hakerį rankraščiui iššifruoti? Ką iš tikro ketino patentuoti Čumundalė? Kas dabar persekioja visus, žinančius per daug?

Kūrinio aprašymas

Adventure yra aštraus siužeto, yra kelios persipinančios siužetinės linijos. Herojams nuolat iškyla pavojus, jie susiduria su mirtimi, nužudymais, persekiojimu ar spąstais. Jau ir praeituose serijos adventure tokių dalykų būta, tačiau šiame siužetas dar aštresnis, bandoma palaikyti įtampą. Dialogai yra sąlyginai trumpi, o esminės iš tikrovės paimtos legendos, kuriomis remiasi siužetas (Voiničo rankraštis, Tamplierių ordinas) trumpai aprašyti atskiruose meniu punktuose. Tai yra, jie nėra plačiau aptariami paties žaidimo metu. Analogiškai aprašyti ir praeitų serijos žaidimų siužetai.

“Lūžusio kardo: Miegančio slibino“ vaizdas, lyginant su praėjusiais serijos žaidimais, gerokai pasikeitė. Pereita prie 3D grafikos. Valdymą siekta padaryti patogesnį konsolių žaidėjams, kurie sudarė didesnę rinkos dalį, nei XX a. paskutiniame dešimtmetyje. Taigi ir asmeniniame kompiuteryje žaidimas taip valdomas, kaip konsolėse – herojus valdomas klaviatūros rodyklėmis, o jam priėjus prie objektų kampe užsidega galimus atlikti veiksmus rodančios piktogramos (akis – „pažiūrėti“, burna – „pakalbėti“ ir pan.). Tie veiksmai atliekami nuspaudus atitinkamą klaviatūros mygtuką.

Su 3D grafika susijęs platus naujo tipo galvosūkių panaudojimas – dėžių (ir kitų objektų) stumdymas, siekiant, pavyzdžiui, atidengti praėjimą ar gauti galimybę perlipti sieną. Pastarieji galvosūkiai dažnai kritikuoti, nes jų labai daug, kas gali pasirodyti nerealistiška (tikrovėje taip dažnai stumdyti daiktų neprireikia, be to, “Lūžusiame karde: Miegančiame slibine“ stumdomi daiktai dažniausiai vienodo dydžio, dažnai net ir vienodos formos). Žaidimo autoriai atsakydami į tokią kritiką teigė, kad „ant popieriaus“ (t.y. scenarijuje) šie galvosūkiai atrodė gražiai, o realizavus iš tiesų nerealistiška.

Kitas labai dažnas žaidimo elementas – laipiojimas. Reikia paslapčia įsigauti į įvairius pastatus laipiojant atbrailomis, balkonais, lietvamzdžiais, uolomis ar stogais. Nukristi ir užsimušti ar susižaloti neįmanoma.

Dar vienas naujas žaidimo elementas – žaidėjo „reakcijos patikrinimai“. Kai pagrindiniam herojui iškyla pavojus būna situacijų, kad reikia kuo greičiau nuspausti tam tikrą mygtuką, nes tik tuomet herojus išvengia pavojaus. Tokių elementų tikslas – palaikyti įtampą, susikaupimą, nes įtemptose situacijose žaidėjas turi nuolat stebėti, ar nereikia nuspausti mygtuko. Tačiau tai irgi sulaukė kritikos, nes herojui žuvus vis vien žaidimas grąžinamas į vietą prieš pat jo mirtį. Taigi, jei žaidėjas nebuvo susikaupęs ir laiku nenuspaudė mygtuko, iš antro karto veikiausiai tai vis tiek padarys.

Taip pat žaidimas iš action-adventure žanrų mišinio perėmė žaidimo elementą, kai reikia nepastebimai apeiti įvairias „kliūtis“ – pavyzdžiui, patruliuojančius apsaugos darbuotojus. Tokiam kliūčių apėjimui yra ir specialūs veiksmai – herojus gali sėlinti arba pritūpti.

Visgi, priešingai serijos fanų nuogąstavimams žaidimo kūrimo metu, tokių elementų, kaip šaudymas ar kovos, žaidime nėra.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium III 750 MHz
Operatyvioji atmintis: 128 MB
Vaizdo plokštė: 64 MB
Diskasukis: 8x
Minimali vieta kietajame diske: 1 GB
DirectX: 8