ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Džekas Orlandas: Kinematografinis adventure
Pavadinimas originalo kalba:Jack Orlando: A Cinematic Adventure
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:1997
Kūrėjų kompanija:TopWare Interactive
Leidėjų kompanija:TopWare Interactive
Šalis:Lenkija
Pagrindinės temos:Detektyvas
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Pieštinė
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, Tarpukaris
Diskų skaičius:1 kompaktinis diskas
Scenarijaus aprašymas

1932 m. JAV baigėsi prohibicija – visiškas alkoholio draudimas. Pasikeitė ir paprastų alkoholio mėgėjų, ir nusikaltėlių gyvenimai. Kitaip gyvena ir Džekas Orlandas. Kadais jis buvo privatus detektyvas, sėkmingai kovojęs su alkoholio kontrabandininkais, mylimas žiniasklaidos ir apdovanotas mero. Dabar jis pats – eilinis alkoholikas.

Vieną naktį grįždamas namo iš naktinio baro Džekas išgirsta piktą pokalbį ir šūvį skersgatvyje. Bandydamas prieti prie tos vietos pajunta smūgį į galvą, o atsipeikėja tik ryte, kai atvyksta policija. Jį suima už žmogžudystę. Nužudytasis buvo armijos majoras ir, atrodo, su tuo reikalų turi nusikalstamos grupuotės. Policijos inspektorius pažįsta Džeką Orlandą ir sutinka jį paleisti 48 valandoms – iki teismo. Per tą laiką Orlandas turi surinkti pakankamai įrodymų, kad žudikas yra kažkas kitas.

Kūrinio aprašymas

Žaidimo siužetas – klasikinis detektyvas.

Iš daugelio kitų adventure Džekas Orlandas išsiskiria galimų paimti daiktų bei vietų, kurias galima aplankyti, gausa.

Džeke Orlande ne kiekvienoje miesto vietoje, į kurią galima ateiti, galima ką nors nuveikti – kai kurias jų reikia tik praeiti pro šalį, tačiau, nepaisant to, jos yra detaliai atkurtos. Pastatų vaizdai ir bendra tamsaus miesto vizija atkurta kokybiškai, tiesa žmonių, automobilių vaizdai mažiau kokybiški.

Taip pat, priešingai daugeliui adventure, čia toli gražu ne visus pasiimtus daiktus galima kur nors panaudoti. Tiesa, kadangi galimų neštis daiktų skaičius neribojamas (nepaisant to, kad kai kurie daiktai yra dideli), vis viena apsimoka rinkti visus daiktus.

Veikėjų psichologija nėra stipriai vystoma, tačiau paties Džeko Orlando charakteris atkurtas geriau. Esminis scenarijaus elementas visgi – įvykdytas nusikaltimas ir jo tyrimas.

Dialogai vystomi pasirenkant vieną variantą iš siūlomų sakinių. Dialogų medžiai yra besikartojantys – t.y. antrą kartą kalbant su tuo pačiu žmogumi galima vėl sakyti tą patį ir tas žmogus vėl atsakys taip pat, kaip pirmą kartą. Jeigu tikslo pasiekimui reikia pasakyti kažką konkretaus ir to varianto žaidėjas nepasirenka, antrą kartą reikės iki to pokalbio momento kalbėti tą patį, o tada išsirinkti kitą variantą.

2001 m. išleistas turputį papildytas žaidimo variantas „Režisieriaus versija“ („Director‘s cut“), kuriame dar yra papildomų scenų bei galima panaudoti dalį anksčiau nepanaudojamais buvusių daiktų.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium 200 MHz
Operatyvioji atmintis: 32 MB
Vaizdo plokštė: 4 MB
Diskasukis: 10x
Garso sistema: 16 bitų
DirectX: 8