ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Syberija
Pavadinimas originalo kalba:Syberia
Serija:Syberija
Išleidimo data:2002 06
Autorius:Benua Sokalis (Benoît Sokal)
Kūrėjų kompanija:Microids
Leidėjų kompanija:Microids
Šalis:Prancūzija
Pagrindinės temos:Magiškasis realizmas, Nuotykių
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:2,5D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Prancūzija, Dabartis
Diskų skaičius:2 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Aštuonis šimtmečius Voralbergų šeima garsėjo savo gaminiais. Laikrodžių mechanizmais, vėliau ir marionetėmis, galiausiai – prisukamais žaislais ir daiktais. Ištisos Voralbergų kartos vis tobulino ir tobulino prisukimo mechanizmus, krumpliaračius, dizainą ir jų kūriniai tapo garsūs visame pasaulyje. Vadinamieji „automatonai“, kai kurie net žmogaus dydžio, tokie žmogiški, kad kai kas įtikėjo, jog jie turi sielą.

Didžiausias Voralbergų verslo klestėjimas buvo XX a. pradžioje, kuomet į jų gamyklos miestelį Prancūzijos alpėse, Valadileną, sugužėdavo tuntai turistų ir pirkėjų. Dabar tos dienos – praeitis. Romantiški pastatai, daugybė prisukamų mechanizmų tebemena tuos laikus, bet miestelio gatvės tuščios. „Automatonai“ pralaimi konkurenciją elektroniniams žaislams ir kompiuteriniams žaidimams. Senutė Ana, paskutinioji iš Voralbergų, nutaria parduoti verslą Amerikos kompanijai.

Būtent šio sandorio užbaigti į Valadileną atvyko teisininkė Keitė Volker. Bet viskas pakrypsta netikėta linkme: Ana Voralberg ką tik mirė. O prieš mirtį parašė, kad prieš daug dešimtmečių palaidotas jos jaunesnysis brolis iš tikro gyvas. Jis esą iškeliavo kažkur į Sibirą ir karts nuo karto parašydavo Anai laiškus. O mirusiu paskelbtas tik todėl, kad nusprendė atsimesti nuo šeimos verslo. Bet dabar jis yra gamyklos paveldėtojas...

Kūrinio aprašymas

“Syberija“ turi savo gerbėjų ratą dėl puikiai sukurtos atmosferos. Atmosfera kuriama įspūdingais vaizdais – pastatais, peizažais, „automatonais“, o taip pat muzika. Būtent dailininkų darbas turbūt labiausiai ir prisidėjo prie žaidimo populiarumo. Žaidimo kūrėjas Benua Sokalis – komiksų dailininkas.

Adventure dvelkia romantizmo stiliumi. Tiek jo meninis apipavidalinimas, tiek ir istorija. Daug detalių nėra tikroviškos ar yra smarkiai perdėtos, vyksta dalykai, kurie realybėje nebūtų įmanomi. Herojai, išskyrus nebent pagrindinius, vienaplaniai, nuspėjami. Tačiau tai irgi kuria atmosferą – siurrealistišką, persmelkta savotiška vienatve. Žaidimo istorija savo stiliumi kažkiek primena komikso ar japonų animacinių filmų istorijas.

Žaidimo eiga – kelionė paskui paskutinįjį Voralbergą, kurios metu Keitė sužino apie jį vis daugiau ir daugiau informacijos, o kartu aplanko įvairias keistas, beveik ištuštėjusias vietas, kadais regėjusias ir geresnius laikus.

“Syberijoje“ negalima liepti pagrindiniam herojui pažiūrėti į daiktus ir išgirsti jo mintis. Taigi, nėra vieno adventure žanre įprastų pagrindinio veikėjo psichologijos atskleidimo būdų. Tačiau neretai naudojamas kitas būdas – skambučiai mobiliuoju telefonu Keitei Volker, kurių metu ji kalbasi su Amerikoje likusiais pažįstamais. Šių telefoninių pokalbių metu neįmanoma kontroliuoti, ką Keitė sakys.

Žaidime kritikuojama globalizacija ekonomine prasme – stambių kompanijų įsigalėjimas prieš vietinius verslus. Ši kritika tiesmuka, ne subtili. Pavyzdžiui, Voralbergų verslą perkanti kompanija jau pačioje pradžioje pati laiške prisistato kaip multinacionalinė monopolininkė. Dalis herojų (dauguma minimų užsieniečių) vaizduojami kaip visiški materialistai, kurių didžiąją pokalbių dalį sudaro mintys apie didesnio pinigų kiekio uždirbimą, apsipirkimą ir pan. Tokie žmonės tarsi priešpastatomi vietiniams Valadileno gyventojams prancūzams, gedintiems mirusios Voralberg, besidžiaugiantiems savo „automatonais“. Kiti herojai taip pat stereotipiški – pavyzdžiui, iš pabrėžtinai išraiškingo (teatro, ne kino stiliaus) balso, suklydimų akivaizdu, kada herojus meluoja.

Tarp dažnai minimų žaidimo trūkumų – didžiulės erdvės ir žemėlapio ar kitų būtų sutrumpinti vaikščiojimui nebuvimas. Taigi, nueiti iš vietos į vietą gali užtrukti ilgai.

Nepaisant neigiamų aspektų “Syberija“ neretai laikomas klasikiniu adventure, bent jau tarp XXI a. adventure.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium II 550 MHz
Operatyvioji atmintis: 64 MB
Vaizdo plokštė: 16 MB
Diskasukis: