ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Marso memorandumas
Pavadinimas originalo kalba:Martian Memorandum
Serija:Teksas Merfis
Išleidimo data:1991
Autorius:Kristoferis Džounsas (Christopher Jones)
Kūrėjų kompanija:Access Software
Leidėjų kompanija:Access Software
Šalis:Jungtinės Amerikos Valstijos
Pagrindinės temos:Detektyvas, Mokslinė fantastika
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Pieštinė
Fotografinė
Garsas:Dalinis garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, Ateitis
Diskų skaičius:5 diskeliai
Scenarijaus aprašymas

Privatų detektyvą Teksą Merfį nusamdė Maršalas Aleksanderis, turtingiausias planetos žmogus, valdantis kompaniją, kuri vykdo Marso pritaikymo žmonėms projektą.

Dingo jo dukra Aleksis. Dingo ir dar kai kas – apie tai, Maršalo žodžiais, neturi žinoti niekas. Ir Teksui užsakovas nepasako, ką turi omenyje. Ir nieko daugiau nepasakoja. Tik pateikia sąrašą žmonių, kurie vienaip ar kitaip susiję su Aleksis.

Kūrinio aprašymas

„Marso memorandumas“ savo siužetu yra klasikinis detektyvas. Pagrindinis herojus gauna kelias užuominas apie nusikaltimą, kurias tirdamas gauna daugiau užuominų ir t.t.

Technologine prasme „Marso memorandumas“ savo laiku buvo revoliucinis žaidimas. Čia pirmąkart kompiuterinių žaidimų istorijoje panaudoti filmuoti kadrai, nuotraukos, įrašyti žmonių balsai. Tačiau šis adventure platintas dar diskeliuose, o ne kompaktiniuose diskuose, tad vietos labai trūko. Todėl filmuoti vaizdai trumpi, mažo formato, o garsu įrašyta tik dalis pokalbių – kitą dalį įmanoma tik perskaityti.

Kaip įprasta serijoje, pokalbiai susideda iš dviejų dalių. Pirma dalis – pasikalbėjimas, jo metu galima ir suklysti renkantis, ką pasakyti. Nesuklydus pašnekovas paprastai sutinka atsakyti į klausimus. Antroji pokalbio dalis – klausimų uždavimas apie įvairius su byla susijusius žmones ir objektus.

Kaip būdinga to laikotarpio adventure, žaidimas valdomas taip: pirma reikia pasirinkti veiksmažodį iš apačioje esančio sąrašo (pvz. „pažiūrėti“, „paimti“, „pajudinti“, „pakalbėti“, „panaudoti“), o tada nuspausti ant objekto, su kuriuo tą veiksmą turėtų atlikti herojus. Gerai suprogramuotas komentarų sąrašas – pasirinkus tai, kas neįmanoma (pvz. „paimti kriauklę“) dažniausiai galima perskaityti Tekso mintis apie tokį bandymą, o ne tiesiog sakinį, panašų į „Tai neįmanoma“.

Daug teksto ir šiaip – kas kartą atvykus į naują vietą ar susipažinus su nauju žmogumi bylos tyrime galima perskaityti Tekso įspūdžius. Kadangi grafika tais laikais buvo prasta, ilgi tekstiniai intarpai padeda geriau perteikti atmosferą.

„Marso memorandume“ yra galimybių pasiekti aklavietę – t.y. kažką padaryti ar pamiršti padaryti taip, kad nors žaidimas ir nesibaigs, realiai jį pereiti taps nebeįmanoma. Taip pat yra daug galimybių pagrindiniam herojui žūti, įskaitant ir netikėtas.

Aplankomos vietovės dviejų rūšių – vienose galima tik pakalbėti su ten gyvenančiu ar dirbančiu žmogumi, o kitose galima ir vaikščioti, rinkti įkalčius. Pastarosiose yra pagalbos sistema – nuspaudus ant mygtuko „pagalba“ galima išvysti trumpą visų toje vietoje esančių objektų sąrašą bei užuominas apie tuos objektus.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: 286 / 386
Operatyvioji atmintis: 640 KB
Diskasukis: 3,5"
Garso sistema: RealSound