ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Agentas: Ypatinga užduotis
Pavadinimas originalo kalba:Агент: особое задание
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:2001 02 14
Autorius:Aleksejus Nikanorovas (Алексей Никаноров)
Kūrėjų kompanija:Saturn Plius
Leidėjų kompanija:Buka Entertainment
Šalis:Rusija
Pagrindinės temos:Detektyvas
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Pieštinė
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Rusija, Dabartis
Diskų skaičius:1 kompaktinis diskas
Scenarijaus aprašymas

Specialusis agentas Konstantinas Gromovas (lietuviškoje versijoje Aras Pašėla) atsiunčiamas į iš pažiūros ramų kurortinį miestelį ištirti situacijos. Mat tą miestelį kontroliuoja nusikalstama grupuotė, o jos vadovas neseniai dingo.

Vos atvykusį agentą pasisiūlo pavežėti du vietiniai. Tačiau automobilyje Konstantinas/Aras užpuolamas ir tik grumtynėmis privertęs užpuolikus padaryti avariją jis išsivadauoja. Tampa aišku, kad kurorto nusikaltėliai nenori jokio kišimosi iš šalies.

Kūrinio aprašymas

„Agentas: Ypatinga užduotis“ yra bene vienintelis adventure žaidimas, išverstas į lietuvių kalbą. Todėl šis pasaulyje beveik nežinomas ir mažai kuo išsiskiriantis adventure Lietuvoje pakankamai žymus. Žaidimą Lietuvoje išleido žurnalo „Žaidimų šalis“ leidėjai, o įgarsino garsūs Lietuvos aktoriai (pagrindinį herojų įgarsino G. Storpirštis, kitus - „Keistuolių teatro“ aktoriai).

Savo esme žaidimas – tradicinis kvestas, orientuotas į galvosūkius, o ne siužetą. Didžiąją laiko dalį žaidėjas praleis galvodamas, kaip pasistumti toliau atliekant visokius smulkius veiksmus – tarkime, nunešant plytą į kitą vietą ir pan. Taip reikia įveikti kliūtis, kurios dažnai tiesiogiai nesusijusios su byla ar nelogiškos – pavyzdžiui, vaikas, neleidžiantis specialiajam agentui praeiti pro vartus, nes vis sprogdina jam po kojomis petardas. Šią kliūtį galima įveikti tik vienu gana sudėtingu būdu.

Žaidžiant daugiausai reikia vadovautis žaidybine, o ne gyvenimiška logika: galvoti „Ko aš šiame žaidime dar nebandžiau, kur dar nebuvau?“, o ne „Ką aš iš tikro daryčiau tokioje situacijoje?“. Nes tai, ką darytumėte iš tikro, žaidime, tikėtina, bus neįmanoma. Pvz. aukščiau minėtu vaiko, mėtančio petardas, atveju, tikrovėje galbūt perliptumėte tvorą, pagąsdintumėte vaiką ar tiesiog palauktumėte, kol jam baigsis petardos – bet žaidime, aišku, petardos jam niekad nesibaigs.

Siužetas – gana standartinis ir nepasižymintis įdomiais sprendimais. Visa tikroji istorija sužinoma vos per kelis kartus, kuomet pavyksta atrasti informacijos (o kitu metu herojus tiesiog bando apeiti kliūtis, ieško reikiamų daiktų).

Žaidimą verčiant į lietuvių kalbą istorija truputį pakeista – žaidimo veiksmas, šiaip vykstantis Rusijoje, perkeltas į Lietuvą, išgalvotą kurortą Nelangą (pavadinimas sudarytas iš žodžių Neringa ir Palanga), į lietuviškus pakeisti ir veikėjų vardai.

Nepaisant to, kad žaidimas menkai išsiskiria iš daugelio tuo metu Rusijoje sukurtų mažo biudžeto kvestų ar net daugybės nemokamų, nekomercinių projektų, lietuviškose svetainėse jis buvo įvertintas gana gerai. Šiaip ar taip, savo laiku jis tapo pirmuoju visų laikų didesnio masto žaidimu (tarp visų žanrų), įgarsintu lietuvių kalba.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium 133 MHz
Operatyvioji atmintis: 32 MB
Vaizdo plokštė: 1 MB
Diskasukis: 4x
Minimali vieta kietajame diske: 60 MB
DirectX: 7