ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Žiaurios gatvės
Pavadinimas originalo kalba:Mean Streets
Serija:Teksas Merfis
Išleidimo data:1989
Autorius:Kristoferis Džounsas (Christopher Jones)
Kūrėjų kompanija:Access Software
Leidėjų kompanija:Access Software
Šalis:Jungtinės Amerikos Valstijos
Pagrindinės temos:Detektyvas
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Klaviatūra
Grafika:Pieštinė
Garsas:Dalinis garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, Ateitis
Diskų skaičius:3 diskeliai
Scenarijaus aprašymas

Privatų detektyvą Teksą Merfį nusamdė Silvija Linski. Jos tėvas Karlas Linskis, neuropsichologijos profesorius, žuvo nukritęs nuo Auksinių vartų tilto. Policija pripažino, kad jis nusižudė, bet Silvija tuo netiki.

Prieš aštuonis mėnesius Linskis paliko darbą universitete, kuriam atidavė daug savo gyvenimo metų, ir pradėjo konsultuoti privačiai. Prieš kelias dienas Silvija jį rado girtą, nors profesorius niekad negerdavo. O labiausiai savižudybe merginą suabejoti privertė faksograma, rasta mirusio tėvo namuose.

Kūrinio aprašymas

„Žiaurios gatvės“ savo žaidimo eiga yra labai netipiškas adventure, jis maišytas su kitais žanrais. Čia žaidėjui reikia valdyti skraidantį automobilį, juo keliaujama iš vietos į vietą. Tiesa, galima pasinaudoti ir autopilotu.

Nusileidus ir sustojus tam tikrose vietose žaidimas tampa panašus į klasikinį adventure (apklausiami ten gyvenantys žmonės ar renkami įkalčiai) arba į klasikinį platformerį. Pastaruoju atveju vaizdas rodomas iš šono ir Teksui reikia šaudytis su priešais.

Kalbantis su žmonėmis reikia klaviatūra įrašyti dalykus, apie kuriuos žmonių norima pasiteirauti. Galima teirautis apie kitus žmones arba kelias bylai svarbias sąvokas (pvz. „Draudimas“). Pašnekovams galima ir grąsinti ar juos papirkti.

Pinigų, kurie gali ir baigtis, galima rasti apieškant įvairias patalpas, gauti užstančius turimus daiktus lombarde arba uždirbti kovojant su nusikaltėliais.

Kadangi žaidimas 1989 m., miestas neatkurtas, išskyrus kelis svarbiausius objektus, tokius kaip Aukso vartų tiltas. Tad skraidoma virš skirtingomis spalvomis nudažytos žemės.

1998 m. „Žiaurios gatvės“ buvo perkurtas pavadinimu „Teksas Merfis: Prievaizdas“. Pastarajame žaidime Teksas Merfis pasakoja apie savo pirmąją bylą (tą pačią, kurią tyrė „Žiauriose gatvėse“). „Teksas Merfis: Prievaizdas“ jau perteikia šitą bylą kaip gryno žanro adventure, be oromobilio simuliatoriaus ar platformerio elementų.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: 286
Operatyvioji atmintis: 512 KB
Vaizdo plokštė: SVGA
Diskasukis: 3,5 "
Garso sistema: PC Speaker