ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Akimirka tylos
Pavadinimas originalo kalba:The Moment of Silence
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:2004 10 01
Autorius:Martinas Gantefioras (Martin Ganteföhr)
Kūrėjų kompanija:House of Tales Entertainment
Leidėjų kompanija:The Adventure Company
Šalis:Vokietija
Pagrindinės temos:Detektyvas, Mokslinė fantastika, Trileris
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:2,5D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, 2044-ieji
Diskų skaičius:4 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Politinės reklamos kūrėjas Piteris Raitas teroro akte neteko žmonos ir sūnaus. Norėdamas užsimiršti jis pradeda naują gyvenimą. Kelias dienas gėrė, bendravo internetu su atsitiktine moterimi, kurios nei išvaizdos, nei amžiaus nežino. Vieno tokio pašnekesio metu kažkodėl atsistojo ir pažiūrėjo pro laukujių durų akutę. Tas žvilgtelėjimas buvo lemtingas...

Piteris išvydo, kaip iš lifto išpuolę ginkluoti uniformuoti vyrai šturmavo kaimynų Osvaldų buto duris ir išsivedė šeimos tėvą - žmonos ir sūnaus akivaizdoje.

Vos išėjus pareigūnams, Piteris aplankė kaimynus. Ta moteris ir berniukas jam primena jo paties žuvusią šeimą. Nors ir nieko apie kaimynus nežino, vos savaitę gyvena šalia, Piteris pasišauna padėti surasti Osvaldą...

Bet gal Osvaldas – teroristas?

Kūrinio aprašymas

“Akimirka tylos“ pradėta kurti greitai po 2001 m. rugsėjo 11 dienos įvykių JAV, kuomet teroro aktai nusinešė tūkstančius gyvybių. Tad be kita ko adventure nagrinėjamos temos – žmogaus ir technikos santykis, terorizmas ir kova su juo, ar tikslas visada pateisina priemones, ar galima manipuliuoti žmonėmis siekiant juos apsaugoti.

Herojai įdomūs, su savo istorijomis, kurios aiškėja žaidimo eigoje, psichologiškai tikroviški. Dialogai ilgi ir protingi. Nors scenarijus kiek primena antiutopiją čia nėra taip, kad būtų aiškus blogis ir gėris. Visos pusės turi savų argumentų.

Grafika pasižymi labai dideliu detalumu, ryškumu.

Lyginant su senesniu tų pačių autorių žaidimu “Druidų paslaptimi“, matomas progresas, tačiau išliko kai kurie trūkumai. “Akimirkoje tylos“ pakreipus pokalbį ne ta linkme nebereikia visko kalbėti iš naujo. Tačiau dialogų sistema ir čia ne ideali. Jie atvaizduojami tarsi kompiuterio katalogai. Kartais reikia kelis kartus iš eilės pasakyti „Norėčiau paklausti dar vieno klausimo“ ir panašias frazes kol patenki į reikiamą katalogą ir gali užduoti norimą klausimą. Nors nebeprivaloma, daugelį dialogų galima pakartoti kiek nori kartų nuolat renkantis tas pačias frazes. Frazės, kurias pasakius bus galima iš pašnekovo išgirsti ką nors naujo, nudažytos skirtinga spalva. Deja, ši sistema ne visada veikia tinkamai.

“Akimirkoje tylos“ tenka spręsti ir asmenines pagrindinio herojaus bėdas. Atgauti pavogtą telefoną, įjungti tariamai sugedusią mikrobangų krosnelę biure ir pan.

Ne visada veiksmai, kuriuos tenka atlikti, yra pakankamai pagrįsti – kodėl herojus nusprendžia elgtis taip, kodėl neįmanoma pasielgti kitaip? Taip pat ne visada aišku, kur galima eiti (tam net sukurta speciali pagalbos sistema). Dalis užduočių yra „pikselių mežioklės“ tipo, kai reikia nuspausti ant labai smulkaus ekrano lopinėlio. Taip pat yra daug nuobodžių darbų, kuriuos tenka kartoti daug kartų (pvz. įrodinėti tapatybę liftą valdančiam kompiuteriui).

Tačiau viską sudėjus į vieną vietą išėjo neblogai kritikų įvertintas žaidimas.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium III 800 MHz
Operatyvioji atmintis: 256 MB
Vaizdo plokštė: 64 MB
Diskasukis: 24x
Minimali vieta kietajame diske: 3400 MB
DirectX: 8