ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Farenheitas
Pavadinimas originalo kalba:Fahrenheit
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:2005 09 14
Autorius:Deividas Keidžas (David Cage)
Kūrėjų kompanija:Quantic Dream
Leidėjų kompanija:Atari
Šalis:Prancūzija
Pagrindinės temos:Detektyvas, Mistinis, Trileris
Perspektyva:Trečio asmens (Laisvas stebėjimo taškas)
Valdymas:Klaviatūra
Grafika:3D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, Netolima ateitis
Diskų skaičius:1 DVD
Scenarijaus aprašymas

Šalta žiema. Niujorkas. Banko tarnautojas Lukasas Keinas staiga atsipeikėja sėdėdamas ant klozeto kavinės tualete. Jo rankose – pelis, jo riešai – supjaustyti. Pats nesuvokdamas, ką daro, jis išsvirduliuoja iš tualeto kabinos. Ten senyvas žmogus plaunasi rankas. Lukasas jį puola ir nužudo trim dūriais į krūtinę. Pasivaidena kažkoks senis, apsuptas žvakių, ir mergaitė. Tik tada Lukasas ima valdyti save.

Kitoje barikadų pusėje – policininkai Karla Valenti ir Taileris Mailsas. Jiedu tiria šį žiaurų nusikaltimą. Jau atvykusi į kavinę Karla nujaučia, kad ši byla – neeilinė, nors dar nežino, kodėl...

Kūrinio aprašymas

Farenheitas yra adventure su veiksmo žaidimų elementais. Veiksmo elementai yra neblogai įpinti į siužetą. Yra vietų, kur reikia kažką padaryti per nustatytą laiką – pavyzdžiui, pabėgti iki policininkas aptiks nusikaltimo vietą. Tokie elementai tikroviški ir sukuria įtampos. Įtampą kursto ir rodymo būdas, kuomet ekranas padalijamas į dvi dalis, vienoje kurių matomas herojus, o kitoje – tai, kas herojui nesuspėjus atlikti veiksmų jį gali pražudyti. Tinkamai neįvykdžius žaidimas baigiasi (pvz. herojus suimamas) trumpu nupasakojimu, kas buvo toliau.

Kita veiksmo scenų rūšis – mygtukų kombinacijos. Ekrane parodoma, kokia seka reikia suspaudyti tam tikrus mygtukus. Suspaudžius įvyks kažkas gero (gal herojus sužinos naujos informacijos, gal sugebės apsiginti nuo priešų), nesuspaudžius neįvyks nieko arba įvyks kažkas blogo. Myktukų kombinacijos niekaip nesusijusios su žaidimu, jos – atsitiktinės. Nors žaidime herojams tenka daryti daugybę skirtingų dalykų – net žaisti krepšinį, šokti, groti gitara – beveik visų jų metu žaidėjui tiesiog tenka spaudyti ekrane rodomus mygtukus, o ne valdyti herojų. Spaudysi gerai – herojui seksis, blogai – nesiseks.

Žaidimo siužetas primena gerą Holivudo trilerį. Jis – be galo įtemptas, su sąmokslo teorijomis, daugybe „Matricos“ stiliaus triukų, trupučiu meilės ir sekso. Bet ieškoti tikroviškumo čia nereikėtų. Policijos tyrimas nepanašus į tikrą, o ir visa istorija paremta išgalvotomis legendomis.

Nėra Farenheite ir galvosūkių – visą žaidimą galima pereiti nė karto rimtai neužstrigus.

Užtat Farenheite yra daug naujovių. Įdomi dialogų sistema. Čia reikia pasirinkti vieną iš žodžių ir tada bus pašnekėta apie kažką, kas susiję su tuo žodžiu. Rinktis reikia labai greitai – kaip ir tikrame pokalbyje, negali būti ilgos tylos. Visko pakalbėti neįmanoma – dialogų trukmė ribota ir herojus atsisveikins pakalbėjęs vos dalimi temų. Beje, dialogų metu žaidėjas valdo ne vien pagrindinį herojų, bet ir jo pašnekovus. Pasirinkus žodį jį dažnai aptaria ne herojus, o pašnekovas.

Žaidėjo sprendimai daro įtaką žaidimo eigai. Nusikaltėlio sprendimai keičia įkalčius, kuriuos vėliau randa policija, ir pan. Yra daug galimų alternatyvų. Visgi, yra ir daug dalykų, kuriuos tikrame gyvenime panašioje situacijoje būtų logiška padaryti, o žaidime – ne, bet tai neišvengiama, visko, ką gali sugalvoti visi žaidėjai, žaidimo kūrėjas nesugalvos.

Įdomus elementas – herojų psichologinė būklė. Kas kartą kam nors nepasisekus, herojui ėmus save kaltinti ar užplūdus neigiamoms emocijoms ši būklė blogėja. Tuo tarpu padarius tai, kas sukelia teigiamas emocijas (pvz. policininkui aptikus įkalčius ar žudikui nusiplovus kraują, o gal tiesiog atsigėrus vandens) psichologinė būklė gerėja. Jeigu būklė visai prasta, herojus gali net nusižudyti.

Kai herojus atlieka darbą, reikalaujantį fizinių jėgų, žaidėjui tenka pakaitomis spaudinėti du mygtukus, šitaip verčiant ir jį kiek pavargti.

Žaidėjas valdo ir žudiką, ir policininkus. Kartais įmanoma „perjungti“ tuo metu valdomą herojų, kitais – pasirinkti, kurią iš vienu metu skirtingose vietose vykstančių scenų pirma peržaisti.

Farenheitas skirtas ir konsolėms, ir valdymas labiau pritaikytas konsolėms nei asmeniniam kompiuteriui. Tiesiai iš konsolių žaidimų atėjo ir kai kurie žaidimo elementai – pavyzdžiui, taškų rinkimas. Jis nėra įpintas į siužetą – tiesiog visai netikėtose vietose herojus randa taškų korteles ir už jų paėmimą skiriami taškai. Už tuos taškus galima „nusipirkti“ įvairius prizus – papildomas nuotraukas ar vaizdo įrašus iš žaidimo kūrimo. Dar ką Farenheitas perėmė iš konsolių (ir veiksmo žaidimų) – gyvybės. Jas galima gauti ir prarasti. Kol turi gyvybių, tol tam tikras scenas, kuriose nesuspėjai laiku suspaudyti mygtukų, gali peržaisti iš naujo. Išsaugojimo sistema irgi „konsolinė“ – saugojama automatiškai ir tik tam tikrose vietose.

Farenheito grafika – gera, ji sukurta filmuojant aktorius ir perkeliant jų judesius trimačiams herojų modeliams.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium III 800 MHz
Operatyvioji atmintis: 256 MB
Vaizdo plokštė: 32 MB
Diskasukis: 1x
Minimali vieta kietajame diske: 2 GB
DirectX: 9