ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Tamsioji akis
Pavadinimas originalo kalba:The Dark Eye
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:1995 10 31
Autorius:Raselas Lysas (Russell Lees)
Kūrėjų kompanija:Inscape
Leidėjų kompanija:Expert Software, Inc.
Šalis:Jungtinės Amerikos Valstijos
Pagrindinės temos:Fantasmagorinis, Kelios istorijos, Mistinis, Psichologinis, Siaubo
Perspektyva:Pirmo asmens (Nustatyti buvimo taškai ir stebėjimo kryptys)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Molinių lėlių animacija
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, Praeitis
Diskų skaičius:1 kompaktinis diskas
Scenarijaus aprašymas

„Ką aš papasakosiu atrodys neįtikėtina, bet prisiekiu, kad tai tiesa“ – taria vyras, kurio veidas atsispindi vandenyje. Vanduo suraibuliuoja ir virsta durimis, o jas, išgirdęs beldimą, atveria tarnas. Tai – užmiesčio namas. Gal XIX amžius. Pasakotojas čia atvyksta pas savo dėdę, vis tapantį ir tapantį paveikslus. Tame name – kurio paveikslų galerija tuščia, tapetai tarsi kažkuo aprašinėti, o vienas kambarių neturi sienos – dar yra ir pasakotojo brolis bei pusseserė. Reti ir trumpi pokalbiai su jais, keisti atsitikimai lydi vienas kitą, ir pamažu aiškėja, kodėl pasakotojas sakė, kad visu tuo sunku patikėti

Kūrinio aprašymas

„Baisiausias visų laikų adventure“, „Šizofreniškas kūrinys“, „Ilgas karščiuojančio Po sapnas“, „Vienas geriausių visų laikų adventure“ – visa tai skirtingi žaidimų apžvalgininkai parašė apie „Tamsiąją akį“.

„Tamsioji akis“ – neabejotinai vienas originaliausių visų laikų žaidimų. Čia menkomis techninėmis priemonėmis sukuriama tikrai siaubinga atmosfera. Herojai čia – molinės figūros, kaip lėlių animacijoje. Tačiau jų įdubusios akys ir nesikeičiančios veido išraiškos ilgainiui ima bauginti daug labiau, nei gąsdintų efektingos pabaisos. Siaubas „Tamsiojoje akyje“ – psichologinis. Paslaptinga istorija ir nuotaika puikiai perteikta naudojantis įdomiais ir meniškais grafiniais bei garsiniais sprendimais.

Žaidimas sukurtas pagal XIX a. rašytojo Edgaro Alano Po (Edgar Allan Poe) kūrybą. Atvaizduoti trys jo apsakymai („The Tell-Tale Heart“, „Berenice“ ir „The Cask of Amontillado“), dar du jo kūriniai garsiai perskaitomi.

Pagrindinę adventure istoriją vis pertraukia keisti košmarų ar vizijų periodai, kurių metu pasikeičia namo spalvos, girdisi šnabždesiai, o priėjęs prie tam tikrų daiktų pagrindinis herojus išgyvena minėtas E. A. Po istorijas. Visi trys Po apsakymai pasakoja apie nusikaltimus. Visus juos reikia peržaisti dusyk – kartą iš nusikaltėlio, kartą iš aukos pozicijų. Tie pasakojimai keistais būdais susiję ir su pagrindine istorija.

Įgarsintojas Viljamas S. Barouzas – spalvinga asmenybė, bitnikų kartos ir postmodernizmo rašytojas, Džeko Keruako draugas, biseksualas, vartojo narkotikus. Nušovė savo žmoną kai, būdamas girtas, bandė pataikyti į stiklinę padėtą ant jos galvos (imituodamas Vilių Telį). „Tamsiosios akies“ kūrimo metu jam jau buvo virš 80 metų.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: 486/33
Operatyvioji atmintis: 8 MB
Diskasukis: 2x