ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Omikronas: Siela klajoklė
Pavadinimas originalo kalba:Omikron: The Nomad Soul
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:1999 10 31
Autorius:Deividas Keidžas (David Cage)
Kūrėjų kompanija:Quantic Dream
Leidėjų kompanija:Eidos Interactive
Šalis:Prancūzija
Pagrindinės temos:Antiutopija, Mokslinė fantastika, Nuotykių
Perspektyva:Trečio asmens (Judrūs stebėjimo taškai)
Valdymas:Klaviatūra ir pelė
Grafika:3D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Alternatyvus pasaulis, Dabartis
Diskų skaičius:3 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Įprastinį vaizdą jūsų kompiuterio ekrane staiga užgožia keistai apsirengęs žmogus. Jis kalba greitai – praneša, kad atvyko iš paralelinės visatos, o jo pasauliui gręsia pavojus. Tėra vienas būdas jį išgelbėti – ir tam jūs turėtumėte įsikūnyti į jį. Laiko nėra, tad siela skubiai perkeliama ir jūs – vienas kitame pasaulyje, svetimame kūne...

Į vos „atvykusį“ jus pasikėsina keistas didelis padaras, kurį nuveja dar masyvesnis policijos robotas. Atsidūrėte niūraus didmiesčio skersgatvyje ir vienintelis dalykas, ką jums dar spėjo pasakyti žmogus, „paskolinęs“ kūną – kad reikia nuvykti į jo butą...

Kūrinio aprašymas

„Omikrone“ jūsų judėjimas yra laisvas. Galite laisvai vaikščioti po atkurtą miestą, užeiti į įvairius pastatus – kavines, parduotuves ir t.t. Galima pasinaudoti jų paslaugomis, nusipirkti reikalingų dalykų. Gatvėmis vaikšto ir kiti žmonės, važinėja automobiliai.

„Omikronas“ be adventure žanro turi ir action (veiksmo), RPG žanrų elementų. Čia reikia ir muštis, šaudyti, plaukti. Šaudymo epizodai kokybe neprilygsta veiksmo žaidimams. Yra gyvybės. Jas galite prarasti ne vien kovoje bet ir netyčia – pavyzdžiui, pakliuvę po automobiliu. Yra ir pinigai.

Originalią muziką šiam adventure sukūrė garsus anglų roko muzikantas Deividas Būvis (David Bowie) – vėliau daug šių dainų jis įdėjo į savo albumą „Valandos“. Muzika, kartu su vaizdais kuria puikią vientisą atmosferą. Drabužių mados, didžiuliai robotai-sargai, surūdijusios milžiniškos daugiabučių durys, reklamose naudojamas šriftas ar kalbėti nelinkę miestelėnai – niekas čia neiškrenta iš konteksto.

„Omikrone“ galima nešiotis tik ribotą skaičių daiktų. Likusius tenka laikyti specialiose įstaigose esančiose virtualiose spintelėse.

Žvelgiant į žaidimų istoriją – „Omikronas“ vienas pirmųjų žaidimų, kuriuose taip laisvai galima vaikščioti po tokį didelį trimate grafika sukurtą plotą. Laisvė – tikrai didelė. Galite pardavinėti turimus daiktus, sušelpti vargšus, užeiti į daugybę pastatų, važinėti automobiliu, sudalyvauti šaudymo treniruotėje, kovų turnyre, koncerte ir t.t.

Neįmanoma pakalbėti su pašnekovais visko – kažko nepaklausus, pokalbis nueina tolyn ir atgal nebegrįžta. Deja, yra programavimo klaidų – atvejų, kai herojus pradeda kalbėti apie kažką, apie ką dar nežino.

Su šiuolaikinėmis operacinėmis sistemomis neįmanoma naudoti 3D spartintuvo, dėl ko žaidimas greitai pasileidžia tik su prasčiausia raiška ir be permatomų paviršių.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium II 266 MHz
Operatyvioji atmintis: 32 MB
Vaizdo plokštė: 4 MB SVGA
Diskasukis: 8x
Minimali vieta kietajame diske: 350 MB
DirectX: 6