ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Natiurmortas
Pavadinimas originalo kalba:Still Life
Serija:Natiurmortas
Išleidimo data:2005 04 14
Autorius:Matju Larivjė (Mathieu Larivière)
Kūrėjų kompanija:Microids
Leidėjų kompanija:Microids
Šalis:Prancūzija
Pagrindinės temos:Detektyvas, Trileris
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Klaviatūra
Grafika:2,5D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinės Amerikos Valstijos, Dabartis
Diskų skaičius:2 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Kalėdoms besiruošiančioje Čikagoje siautėja žudikas maniakas. Randamas jau penktas moters lavonas. Apleistame pastate, vonioje, prileistoje vandens, kurį kraujas nudažė raudonai. Kaip ir kitos aukos ši – nuskandinta. Kaip ir ketvirtoji auka ji – išskrosta ir uždengtu veidu. Atrodo, žudikas vis žiaurėja, ir jeigu jis nebus pagautas – aukų bus daugiau.

Bylą tiria detektyvė Viktorija Makferson, pašalinta iš Naujojo Orleano policijos už procedūrinius pažeidimus. Savo nesugebėjimą sulaikyti žudiko ji priima asmeniškai.

Ir tik ji pati žino, kad panašią bylą dar tarpukario Prahoje tyrė jos senelis Gustavas Makfersonas. Ir, nors jis mėgdavo pasakoti apie savo bylas, apie šitą niekada nekalbėdavo...

Kūrinio aprašymas

„Natiurmortas“ yra gana tamsaus siužeto adventure. Čia nesibodima rodyti sužalotų lavonų, o daugybė vietų yra atvaizduotos tamsios ir niūrios (apleistas pastatas ar policijos požeminis garažas naktį). Bet specialiai žiaurumu nesimėgaujama.

Užuot savotiškame „prologe“ pristačius herojus, žaidėjas tiesiog „įmetamas“ į veiksmą ir stebi kažkada seniau prasidėjusius herojų tarpusavio santykius. Papildomos informacijos apie herojus galima sužinoti Viktorijos dienoraštyje.

Herojai neapsiriboja jų vaidmeniu byloje – turi ir asmeninį gyvenimą. Psichologija – svarbi žaidime.

Dialogų metu yra dvi galimos paklausimo galimbės. Kairysis pelės mygtukas reiškia uždavimą pašnekovui klausimo, susijusio su byla, o dešinysis – susijusio su asmeniniu gyvenimo.

Itin gražiai sukurta žaidimo grafika. Šiuolaikinė Čikaga vaizduojama gana ryškiomis spalvomis, o XX a. pirmos pusės Praha – blausiomis, šiek tiek primenančiomis nespalvotą filmą. Grafika – tapybiška, ją kūrė“Syberijos“ grafikos kūrėjai.

Policininko darbas atkurtas ne vien kaip liudytojų bei įtariamųjų apklausos (kas dažna filmuose ir adventure). Jis apima ir nusikaltimo vietų fotografavimą, pirštų atspaudų ėmimą, teismo medikų ataskaitų skaitymą. Ne viskas tikroviška. Čekai tarpusavyje kalba angliškai, o čekiškus vardus taria taip, tarsi jie būtų angliški (pvz. „Skaličkova“ rašoma „Skalickova“, tariama „Skalikova“). Yra ir istorinių netikslumų, klaidingų techninių detalių (štai prie pirštų atspaudų skanerio pakanka pridėti seniau nuimtą piršto atspaudą idant durys atsidarytų).

Daug herojų yra tapytojai, o pavadinimas dviprasmiškas. „Still life“ reiškia natiurmortą (paveikslo tipą), o tiesiogiai išvertus – stovintį gyvenimą.

„Natiurmortas“ yra išskirtinis adventure, bent jau jei vertinti atitinkamo periodo žaidimus.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium III 750 MHz
Operatyvioji atmintis: 128 MB
Vaizdo plokštė: 32 MB
Diskasukis: 8x
DirectX: 8