ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Vargdieniai: knygos žaidimas
Pavadinimas originalo kalba:Les Miserables: The Game of the Book
Serija:Įženk istorijon
Išleidimo data:2009 01 01
Autorius:Krisas Tolvortis (Chris Tolworthy)
Kūrėjų kompanija:Nepriklausomi kūrėjai
Leidėjų kompanija:Nepriklausomi kūrėjai
Pagrindinės temos:Drama, Epinis, Filosofinis, Maginė fantastika
Perspektyva:Pirmo asmens (Nustatyti buvimo taškai ir stebėjimo kryptys)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Filtrais adaptuoti vaizdai
Garsas:Tik muzika
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Prancūzija, XIX amžius
Diskų skaičius:Platinamas tik internetu
Scenarijaus aprašymas

XIX a. pradžios Paryžius. Napoleonas pralaimi Vaterlo mūšį. Daugybė paryžiečių gyvena skurdžiai. Studentija kalba apie naują revoliuciją. Tokiu laiku miršta Perė – maža mergaitė. Vienas daugelio sunkumų, ligų bei skurdo nepakėlusių vaikų.

Po savo mirties, kai jos motina klausia vietos kunigo, kodėl Dievas leido šitam atsitikti, Perė danguje susitinka rašytoją Viktorą Hugo. Pasak jo, Perė esanti ypatinga – tik pati to nesuvokia. Jai teks daug padaryti idant ji suprastų atsakymus į svarbiausius klausimus ir išgelbėtų rojų. O pirmoji užduotis – padėti iš gyvenimo duobės iškopti dėdei Žanui Valžanui, atsidūrusiam kalėjime.

Kūrinio aprašymas

Tai – klasikinio V. Hugo romano „Vargdieniai“ pavertimas adventure žaidimu. Istorija, pasakojanti apie XIX a. pradžios Paryžiaus varguolių kančias, perteikta jos nekeičiant. Šalia pagrindinės istorijos atsirado dar ir naujas Perės danguje motyvas, kuris apjungs visus serijos žaidimus.

Žaidimo principas – unikalus, tačiau ilgainiui jis pabosta. Žaidėjas čia nevaldo jokio herojaus. Jis valdo Perę, jau mirusią, tad galinčią stebėti viską tik iš šalies. Tačiau ji gali „pasiklausyti“ kitų herojų minčių, o taip pat priversti juos apie ką nors pagalvoti. Būtent taip – subtiliai „įdėdama“ mintis į jų galvas – Perė ir daro pasauliui įtaką. O ilgais, rodos nesibaigiančiais herojų komentarais perteikiami V. Hugo tekstai ir mintys iš romano „Vargdieniai“. Galima pasirintki, ar visa tai skaityti, ar tiesiog stengtis užbaigti žaidimą. Beje, net ir žaidimui pasibaigus bus galima grįžti ir išgirsti herojų mintis.

„Vargdieniai“ – neįgarsinti. Tačiau nuolat skamba klasikinė muzika, kurios tema priklauso nuo rodomos vietos. Grafika – itin minimalistinė. Sukurta „Photoshop“ programa taikant įvairius filtrus garsiems paveikslams ar senoms nuotraukoms. Pasak autoriaus ji turinti simbolizuoti pasaulio vaizdą stebint iš anapus. Nebe realistinį – Perė mato sielas, o ne kūnus. Tai perteikta kaip daugiausiai juodai baltas, čia šviesus, čia tamsus pasaulis. Jis - didelis, galima aplankyti įvairius miestus.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: 1,2 GHz
Operatyvioji atmintis: 50 MB
Vaizdo plokštė: 16 bitų
Diskasukis: -
Minimali vieta kietajame diske: 150 MB