ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Pilkoji medžiaga
Pavadinimas originalo kalba:Gray Matter
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:2010 10 29
Autorius:Džeinė Džensen (Jane Jensen)
Kūrėjų kompanija:Wizarbox
Leidėjų kompanija:dtp Entertainment AG
Šalis:Prancūzija
Pagrindinės temos:Mistinis
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:2,5D
Komikso tipo vaizdo intarpai
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinė Karalystė, Dabartis
Diskų skaičius:1 DVD
Scenarijaus aprašymas

Jauna fokusininkė Samanta svajoja įstoti į Dedalo klubą. Paslaptingą Londono iliuzionistų organizaciją, kuriai priklauso visas šio amato elitas. Autostopu, autobusais, dviračiais ir kitaip ji pagaliau atvyksta į Jungtinę Karalystę. Čia likimas(?) jai iškrečia pokštą: apsivertus kelio ženklui, ji vietoje Londono atvyksta į Oksfordą.

Ieškodama vietos nakvynei Samanta apsimeta ieškančia asistentės darbo pas vietinį daktarą. Didžiulis jo gotikinis namas, nuosavas kambarys, neblogas atlyginimas tada iš tikro suvilioja nuolatinių klajonių išvargintą Samantą. Gal Oksfordas gera vieta bazuotis ieškant Dedalo klubo? Tačiau naujasis darbdavys daktaras Stailsas, kadaise turėjęs suvokimo anomalijų tyrimo centrą, atrodo itin keistas dar net jo nesutikus. Ką gi iš tikrųjų jis tiria?

Kūrinio aprašymas

„Pilkoji medžiaga“ yra vienas labiausiai lauktų visų laikų adventure. Jį sukūrė Džeinė Džensen, išgarsėjusi legendine „Gabrieliaus Naito“ serija. Po šios serijos pabaigos 1999 m. tai pirmas šios moters adventure žaidimas. Todėl nenuostabu, kad daugybė fanų laukė nesulaukė norėdami jį išvysti.

Deja, „Pilkosios medžiagos“ kelias į parduotuvių lentynas buvo sunkus. Žaidimas turėjo būti išleistas dar 2004 m., tačiau atidėliotas daugybę metų. Dėl to kalti įmonių bankrotai, leidėjų pasikeitimai ir kitkas. Dž. Džensen galiausiai pasiekė savo. Bet kai buvo išleista, „Pilkoji medžiaga“ grafiškai jau buvo gerokai atsilikusi nuo laiko. Vaizdo intarpai čia pakeisti savotiškais komikso kadrais. Ne itin gražiai atvaizduoti ir veikėjai. Tačiau aplinka atkurta įspūdingai. Atmosferą kuria ir muzika.

Bet stipriausioji adventure pusė, aišku, yra istorija. Kaip galima tikėtis iš Dž. Džensen ji čia yra labai stipri. Siužetas pilnas netikėtų vingių ir nors pradžioje gali atrodyti, kad jau įtariate, kuo viskas baigsis – taip nėra. Viena šalia kitos egzistuoja kelios persipynusios istorijos linijos: Dedalo klubo paieškos, daktaro Stailso eksperimentai, keisti Oksfordo studentai ir kitos. Kiekvienas herojus čia turi savų paslapčių ir tikslų. Stiprus siužetas daugiau nei kompensuoja žaidimo trūkumus.

Kūrinio eiga kartais kiek primena galvosūkių žaidimą. Štai paspaudus tarpą galima iš karto pamatyti, į kokius aplinkinius daiktus herojė gali atkreipti dėmesį. Dar labiau galvosūkių žaidimą primena fokusai – juos herojė dažnai turi atlikti pagal tam tikrą (visada vienodą) sistemą žaidėjui surenkant tam tikrus daiktus ir perskaitant fokusų knygą. Ir trečias dalykas – visuomet galima pažiūrėti, kiek procentų kurios temos „darbų“ tame skyriuje jau atlikta, taip pat ir kuriose teritorijose dar reikės atlikti „darbus“.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Core 2 Duo E6600 2.4 GHz
Operatyvioji atmintis: 2 GB
Vaizdo plokštė: 512MB
Diskasukis: -
Minimali vieta kietajame diske: 5,5 GB
DirectX: 9