ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Dvynių gailestis
Pavadinimas originalo kalba:Gemini Rue
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:2011 02 24
Autorius:Džošua Niurnbergeris (Joshua Nurnberger)
Kūrėjų kompanija:Nepriklausomi kūrėjai
Leidėjų kompanija:WadjetEye Games
Šalis:Jungtinės Amerikos Valstijos
Pagrindinės temos:Antiutopija, Mokslinė fantastika, Trileris
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:Pieštinė
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Dvynių sistema, Ateitis
Diskų skaičius:1 kompaktinis diskas
Scenarijaus aprašymas

Dvynių planetose – sunkios dienos. Prieš dešimtmetį išsivadavusios nuo Jaučio valstybės priespaudos jos nūnai kenčia anarchijos laikus. Už valdžią čia stipresnė mafija – boriokudanai. Jautis oficialiai negali kištis. Bet atsiunčia į Dvynių sostinę Barakusą du policininkus: Azrielį Odiną ir Keiną Harisą. Odinas, buvęs boriokudanas bei Dvynių išsivadavimo karo veteranas, čia turi ir savų šeimyninių reikalų...

Kažkur toli, keistame kalėjime, o gal ligoninėje, laikomas žmogus, žinomas tik kaip „Delta 6“. Jo atmintį ką tik ištrynė prižiūrėtojai – taip būna visiems, mėginantiems pabėgti. Dabar „Delta 6“ nebežino, kuo gali pasitikėti, o kuo ne. Aplinkiniai apie praeitį jam pasakoja skirtingus dalykus, jis verčiamas dalyvauti susišaudymų apmokymuose. Iš garsiakalbių sklindantis įstaigos direktoriaus balsas žada, kad išlaikęs paskutinius egzaminus „Delta 6“ vėl galės būti doru savo šalies piliečiu...

Kūrinio aprašymas

Šį žaidimą sukūrė vienas žmogus – Džošua Niurnbergeris. Nors jis tai padarė 2010 m., grafika čia primena maždaug 1994 m. To siekta specialiai. Toks retrožaidimas kurtas ne tik dėl menkų galimybių, bet ir tam, kad geriau perteiktų atmosferą. Juk tai – antiutopija, Barakusas yra nykus ir nelaimingas. Todėl spalvos čia blausios ir vaizdas – neryškus.

Iki leidėjų suradimo „Dvynių gailestis“ turėjo būti net ir be garso – bet vėliau įgarsintas. Tai – puikus sprendimas, nes monotoniški garsai – nuolatinis lietus, kosminio laivo variklių ūžesys – tikrai sukuria tinkamą nuotaiką.

Žaidimo fantastinė istorija – išties įdomi, kupina netikėtų siužeto vingių. Kertinis akmuo čia – ne įspūdingos technologijos ar specialieji efektai, bet paties žmogaus būtis. Ore tvyro klausimas – ar žmogus, jeigu ištrinama jo atmintis, vis dar yra tas pats žmogus?

„Dvynių gailestis“ nėra grynas adventure – tenka ir šaudyti, tačiau tai daroma įdomiu būdu. Kovos labiau primena platformerius nei veiksmo žaidimus – juk kovojama dvimatėje erdvėje. Mygtukų paspaudimais galima išlįsti iš uždangos arba įlįsti agal, užtaisyti ginklą bei iššauti. Susišaudymų skaičius – tikrai realistiškas. Čia neteks tarsi superherojui nukauti keliolikos priešų per kelias minutes. Jei ir nukaunama keliolika žmonių tai nebent per visą žaidimą, o per vieną susišaudymą tenka susiremti tik su vienu ar dviem.

Kaip įprasta tų laikų adventure, kokius bandė atkurti šis žaidimas, jame galima išgirsti daug herojų komentarų bandant atlikti net ir neteisingus veiksmus. O veiksmų būdai čia yra keturi: pažiūrėti, pakalbėti, panaudoti ir spirti. Be to, galima naudoti objektus ir kitus veikėjus (pagrindinis herojus balsu pasako jiems, ką šie turėtų padaryti).

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium 500 MHz
Operatyvioji atmintis: 64 MB
Diskasukis: 2x
Minimali vieta kietajame diske: 1 MB
DirectX: 5