ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Juodasis veidrodis
Pavadinimas originalo kalba:Black Mirror
Serija:Juodasis veidrodis
Išleidimo data:2003 03
Autorius:Martinas Malikas (Martin Malik)
Kūrėjų kompanija:Future Games s. r. o.
Leidėjų kompanija:Future Games s. r. o.
Šalis:Čekija
Pagrindinės temos:Detektyvas, Mistinis
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Point and Click
Grafika:2,5D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Jungtinė Karalystė, 1980 m.
Diskų skaičius:2 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Garbi britų Gordonų giminė susirenka pilyje, prieš daugelį amžių statytoje jų protėvių. Proga – nelinksma: laidotuvės. Senasis Viljamas Gordonas žuvo iškritęs pro savo darbo kambario langą.

Į atsisveikinimą su savo seneliu atvažiuoja ir Semiuelis Gordonas. Jis tėvonijoje nesilankė 12 metų – buvo pernelyg skaudu, mat prieš tiek laiko šaltose senosios rūmų dalies menėse gaisre žuvo jo gražuolė žmona. Semiuelis randa dvarą dar niūresnį, sodą dar labiau apleistą, nei kadaise paliko. Tebėra čia senolė Viktorija ir taip pat nebe pirmos jaunystės Robertas, valgius teberuošia tarnas Beitsas. Kiti trys patarnautojai - nauji.

Išvydęs visus tuos žmones, tarsi sustingusius praeityje, Semiuelis ima galvoti – o gal Viljamas ne pats iškrito, gal jam "padėjo" kas nors iš namiškių? Žibalo į ugnį šliūkšteli keistas simbolis išpieštas ant Viljamo žūties vieta tapusio bokšto ir dar keistesnis senuko priešmirtinis elgesys...

Kūrinio aprašymas

Žaidimo grafika - gražiai nupiešta, neblogai atkuria niūrią geresnius laikus mačiusio šeimos dvaro atmosferą. Tačiau kokių nors itin įspūdingų sprendimų nėra.

Istorija - įdomi ir įtraukianti, norisi sužinoti daugiau, bet kartais ji vystoma per lėtai, „įklimpsta“ šalutinių uždavinių jūroje.

Herojai nėra lėkšti, bet nėra jie ir psichologiškai gilūs. Dialogais stengiamasi atkurti stereotipišką Britanijos dvarą, kur net artimiausi giminaičiai tarpusavy kalba negailėdami įvairių mandagybių ir perteklinių žodžių. Tai – šiek tiek netikroviška, nekokybiškas ir įgarsintojų darbas.

Valdymas paprastas. Išklausius viską, ką herojus turi pasakyti apie tam tikrą daiktą, ant to daikto tampa neįmanoma net spragtelėti (pasikeičia pelės rodyklėlės spalva). Tai leidžia išvengti nuobodžių pasikartojimų, kuomet kituose žadimuose tenka spausti ant tos pačios vietos vien kad sužinotum, jog nieko naujo herojus apie ją nepasakys.

Kartais tenka vaikščioti pirmyn-atgal per didelę dvaro teritoriją. Pavyzdžiui, pasiimti raktą, o paskui sužinoti, kad reikia kito rakto, ir grįžti ieškoti jo. Tačiau tai nevisada labai blogai – vaikščiojimas per niūrų dvarą irgi padeda kurti atmosferą. Laimė, tam, kad nukeliauti į tolimesnes vietas (dvaro apylinkes, artimiausią miestelį) galima tiesiog spragtelėti ant plano ir šitaip sutaupyti daug laiko.

Atmosferą kuria ir tarp žaidimo skyrių parodomi herojaus sapnai, subtiliai susiję su istorija.

Svarbus, bet netikroviškas žaidimo elementas – įvairūs techniniai „galvosūkiai“ susiję su itin senais objektais. Šimtmečių senumo daiktai čia geba judėti, šviesti, turi įvairias rankenas bei jungiklius, reaguoja į išorinius dirgiklius taip, tarsi būtų modernios mašinos ar kompiuteriniai mechanizmai. Patys šie galvosūkiai dažnai ir nelogiški, nes sudaro kliūtį, kuri nesunkiai įveikiama bet kuriam protingam žmogui, nors ir reikalauja pastangų. Pavyzdžiui, papuošalų dėžutė neturi rakto, užtat ją galima atidaryti išstumdžius plokšteles šachmatų žirgo ėjimais (ir dėžutės antvože pavaizduoti šachmatų žirgai).

Yra „Juodajame veidrodyje“ ir ealaus laio elementų, tačiau jie tik gaišina laiką. Pavyzdžiui, pažadėjęs jūsų herojui ką nors sužinoti, kitas adventure veikėjas tai padarys tik po, tarkime, dešimties minučių ir/ar jūsų betikslio vaikščiojimo aplinkui. Šio laiko „prasukti“ pirmyn niekaip neįmanoma.

Tikroviškumą naikina ir kiti anachronizmai – štai dvaras vadinasi „Juoduoju veidrodžiu“, bet tada, kai jis pastatytas, veidrodžiai dar nebuvo naudojami.

Viską susumavus „Juodasis veidrodis“ nėra legendinis adventure, tačiau kai kurios jo savybės (pvz. atmosfera) yra geresnės nei vidutinės. Bent jau tokiu laikotarpiu, kai gerų adventure žaidimų maža. Tad „Juodasis veidrodis“ buvo komerciškai sėkmingas ir sulaukė tęsinių.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium 400 MHz
Operatyvioji atmintis: 64 MB
Vaizdo plokštė: 8 MB
Diskasukis: CD-ROM
DirectX: 7