ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį
Niūri šventė
(Kiti pavadinimai)
Pavadinimas originalo kalba:Grim Fandango
Serija:Ne serijoje
Išleidimo data:1998 10
Autorius:Timas Šėferis (Tim Schafer)
Kūrėjų kompanija:LucasArts
Leidėjų kompanija:LucasArts
Šalis:Jungtinės Amerikos Valstijos
Pagrindinės temos:Epinis, Maginė fantastika, Nuotykių
Perspektyva:Trečio asmens (Statiški stebėjimo taškai)
Valdymas:Klaviatūra
Grafika:2,5D
Garsas:Pilnas garsas
Veiksmo pradžios vieta ir laikas:Pomirtinis pasaulis, XX amžiaus vidurys
Diskų skaičius:2 kompaktiniai diskai
Scenarijaus aprašymas

Visi žmonės po mirties patenka Čia. Vėliau jie leidžiasi į ilgą kelionę amžinojo atilsio žemėn. Kokia ta kelionė bus, priklauso nuo to, kaip žmonės gyveno. Kuo daugiau gerų darbų jie padarė, tuo ji bus lengvesnė. O jei kažkas yra ypač nusidėjęs, jam gali tekti atidirbti tai Čia. Taip atsitiko ir meksikiečiui Manueliui Kalaverai - dabar jis neribotam laikui dirba mirusiųjų parengėju paskutiniąjai kelionei. Buvimas Čia - liūdnas ir vienišas. Jį praskaidrina tik vėlinės - tada mirusieji gali grįžti aplankyti likusių gyvų savo draugų ir šeimynykščių. Tačiau Manuelis neturi ko lankyti, todėl ir vėlines praleidžia Čia. Vienintelė jo viltis - kad jam teks išsiųsti mirusiuosius, kurie gyvenimą nugyveno ypač gerai. Tuomet gal ir pats Manuelis būtų išleistas amžinojo atilsio. Tačiau dabar visi geri mirusieji kažkodėl kliūva neseniai dirbti atėjusiam kolegai, kurį akivaizdžiai palaiko ir bosas. Anksčiau taip nebūdavo. Manuelis supranta, kad kažkas čia netaip, ir ima veikti.

Kūrinio aprašymas

Adventure yra paremtas Meksikos tradicijomis. Jomis paremta ir grafika, kurioje gausu aliuzijų į ikikolumbinių Meksikos civilizacijų kultūrinį palikimą. Jomis paremta ir istorija – pavyzdžiui, veiksmas vyksta Vėlinių metu, o Meksikoje tai labai svarbi ilgai trunkanti šventė. Ir pati mirtis tiesiog įsismelkusi į Meksikos kultūrą turbūt labiau nei kur kitur. Meksikoje mirtis nebūtinai suvokiama kaip kažkas baisaus, jos nėra taip vengiama. Toks požiūris į mirtį atsispindi ir šiame žaidime, kur pomirtinis pasaulis perteiktas su tam tikru humoru, kaip savotiškas tikrojo pasaulio atspindys. Konkrečiau – tikrojo pasaulio Meksikos, ar Lotynų Amerikos atspindys. Žaidimo herojų dauguma – stilizuoti vaikštantys skeletai. Taip pomirtiniame pasaulyje atrodo mirusieji. Adventure herojų vardai ispaniški, jie neretai į savo kalbą įpina ispaniškus žodžius.

Pomirtinio pasaulio koncepcijoje yra įdomių, netikėtų sprendimų. Bendrai grafika ir pasaulio vizija kuria išgirtąją žaidimo atmosferą.

“Niūri šventė“ valdoma klaviatūra, o tai buvo nauja tais laikais. Valdymas sulaukė kritikos kaip sudėtingesnis nei klasikinis point&click. Naudojama 2,5D grafika, kas irgi buvo nauja LucasArts žaidimuose.

Žaidime daug užduočių, kai kurios jų galbūt ne visai gerai įpintos į istoriją.

Bendrai “Niūri šventė“ yra kultinis žaidimas ir dalis adventure gerbėjų laiko ją geriausiu visų laikų adventure.

Reikalavimai kompiuteriui
Procesorius: Pentium 133 MHz
Operatyvioji atmintis: 32 MB
Vaizdo plokštė: 2 MB
Diskasukis: 4x