ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Benua Sokalis

Vardas ir pavardė originalo kalba:
Benoît Sokal
Gimimo data:
1954 06 28
Kompanija:
Microids
Šalis:
Prancūzija
Biografija

Benua Sokalis gimė ir studijavo meną Briuselyje, bet didžiąją gyvenimo dalį praleido Prancūzijoje. Kūrė komiksus – žinomiausi jų „Inspektoriaus Kanardo“ serija, pradėta kurti 1979 m.; tai buvo vieni pirmųjų europietiškų komiksų, skirtų ne vaikams. Vėliau susižavėjęs kompiuterine grafika ėmė kurti adventure. Yra teigęs, kad save laiko ne žaidimų kūrėju, bet visų pirma istorijų pasakotoju, o adventure laiko meno forma.

Benua Sokalio adventure pasižymi įspūdingu meniniu apipavidalinimu, kurį jis pats ir rengia. Žaidimų istorijos nėra tikroviškos, jos savotiškai naivios, primena komiksų ar japoniškų animacinių filmų istorijas. Vietovės, tautos, legendos, istoriniai faktai ir dar daug kas Sokalio adventure yra išgalvota ir nors žaidimų veiksmas neretai vyksta dabartyje, čia dedasi daug realiame pasaulyje neįmanomų dalykų. Visa tai kuria ypatingą, pasakišką, siurrealistinę atmosferą, kuri ir patinka Sokalio gerbėjams. Dažna tema – vakariečio pagrindinio herojaus susidūrimas su keista ir paslaptinga aplinka, smarkiai besiskiriančia nuo to, ką esame įpratę matyti savo šalyje ar užsienyje.

Adventure, dėl kurio Sokalis išgarsėjo pirmąsyk – 1999 m. „Amerzonija“, pasakojanti apie paslaptingą vidurio Amerikos valstybę, kurioje gyvena mokslo visuomenei nežinomi dideli balti paukščiai, visą gyvenimą praleidžiantys ore. Tačiau labiausiai šis kūrėjas yra įžymus dėl serijos „Syberija“ (2002 m. ir 2004 m.), kurioje amerikiečių teisininkė ieško paskutiniojo aštuonis šimtus metų prisukamus žaislus ir mechanizmus kūrusios giminės paveldėtojo. Visus šiuos adventure Sokalis sukūrė kompanijoje „Microids“, o paskui paliko ją ir įstėigė savo bendrovę „White Birds Productions“ (jo žaidimų leidėjas, tiesa, išliko „Microids“). Šioje kompanijoje sukūrė adventure „Rojus“ (2006 m.), „Skęstanti sala“ (2007 m.), „Nikopolis: Nemirtingųjų paslaptys“ (2008 m.), kurie susilaukė jau kiek prastesnio kritikų įvertinimo (ypač „Rojus“ – šis žaidimas buvo ir komercinė nesėkmė).

2008 m. Benua Sokalis teigė, kad „Syberija“ jam jau praeitis, o „Rojus“ tam tikra prasme buvo lūžis jo darbe, kuris turėjo įvykti, nes kitaip jis būtų jautęsis kaip Stiveno Kingo knygos „Mizerė“ herojus rašytojas, išprotėjusios fanės verčiamas tęsti užbaigtą literatūrinę seriją. Visgi 2010 m. Benua Sokalis planuoja išleisti trečiąjį „Syberijos“ žaidimą.

Kurdamas adventure Benua Sokalis taip pat yra išleidęs kelis albumus su piešiniais, kuriais buvo paremti žaidimai. Nenutraukė Benua Sokalis ir komiksų kūrimo. Ant jo adventure viršelių, tarsi ant knygų ar paveikslų, visuomet yra kūrėjo pavardė.

Autoriaus sukurti adventure:
Pavadinimas (pavadinimas originalo kalba)SerijaIšleidimo data
Syberija (Syberia)Syberija2002 06
Syberija II (Syberia II)Syberija2004 03 29
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį