ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Martinas Gantefioras

Vardas ir pavardė originalo kalba:
Martin Ganteföhr
Kompanija:
House of Tales Entertainment
Šalis:
Vokietija
Asmeninis tinklapis:
http://gantefoehr.com/
Biografija

Universitete baigė literatūrą ir filologiją. Mėgo rašyti, tačiau jam patiko ir istorijos interaktyvumas, kurio negali turėti literatūros kūrinys. Universitete būdamas uždarbiavo rašydamas instrukcijas bei reklamas. Tuo metu susipažino su Tobajasu Šachte, jaunu programuotoju. Kartu nusprendė kurti adventure (kaip sakė M. Gantefioras, šiame žanre daugiausiai dėmesio galima skirti siužetui). Kol kūrė pirmąjį žaidimą - „Druidų paslaptis“ („Mystery of the Druids“, 2001 m.) - tebeturėjo ir kitus darbus. „Druidų paslaptis“ prastai įvertinta, joje buvo daug klaidų. Tačiau kurdami šį žaidimą M. Gantefioras ir T. Šachtė daug išmoko, įgavo patirties techninėje, finansinėje, meninėje srityse. Komerciškai „Druidų paslaptis“ visai pasisekė, tad abiejų kolėgų įkurta kompanija „House of Tales“ tęsė verslą toliau.

2004 m. išleista „Akimirka tylos“ („Moment of Silence“) jau buvo puikiai įvertinta kritikų. Kaip sakė M. Gantefioras tuomet, išmanydamas visus procesus, jis jau galėjo skirti deramą dėmesį kūrimui. Palyginus su pirmuoju žaidimu, čia kur kas didesnis dėmesys skirtas siužetui, veikėjų psichologijai, ieškota gilesnės prasmės.

2003 – 2004 m. M. Gantefioras išbandė ir adventure kūrimą mobiliesiems telefonams. Tame darbe jam patiko tai, jog žaidimą galima sukurti daug greičiau negu asmeniniam kompiuteriui. Tačiau vėliau, tobulėjant mobiliesiems telefonams, tą žavesį M. Gantefiorui jie prarado.

2007 m. sukūrė adventure „Turbinimas: Žiaurumo istorija“ („Overclocked: A History of Violence“), taip pat puikiai įvertintą kritikų. Kurdamas jį rėmėsi ir savo darbo psichiatrijos ligoninėje patirtimi. Mano, kad kuriant reikia transformuoti ir abstrahuoti savo gyvenimišką patirtį bei mintis taip, kad tai būtų prasmingiau nei vien biografiniai pasakojimai. Vadovaujasi taisykle „Rašyk apie tai, apie ką žinai“. Jo žaidimuose įprasta, kad tenka žaisti už kelis herojus. Jo sukurtos istorijos dažnai niūrokos, rimtos, turi tam tiką socialinį komentarą, susijusios su sąmokslo teorijomis. Yra pasakęs „Drugelis „House of Tales“ adventure turbūt visada bus ganėtinai liūdnas drugelis, sugriautais namais, polinkiu perdozuoti nektarą ir tragiška aura“.

Autoriaus sukurti adventure:
Pavadinimas (pavadinimas originalo kalba)SerijaIšleidimo data
Akimirka tylos (The Moment of Silence)Ne serijoje2004 10 01
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį