ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Deividas Keidžas

Vardas ir pavardė originalo kalba:
David Cage
Gimimo data:
1969 06 09
Kompanija:
Quantic Dream
Šalis:
Prancūzija
Biografija

D. De Grutola (David De Gruttola), kurio slapyvardis – Deividas Keidžas kuria savito stiliaus adventure su veiksmo žaidimų elementais. Siužetas yra jų esmė, o veiksmo elementai juos pagyvina, sukuria įtampą. D. Keidžas savo žaidimus vadina interaktyviais filmais.

Visi D. Keidžo žaidimai valdomi klaviatūra, visi jie skirti ir (arba vien tik) konsolėms. Todėl yra juose ir daug konsolių veiksmo žaidimams įprastų elementų: tokių, kaip taškų rinkimas.

D. Keidžo žaidimuose tenka valdyti daug skirtingų herojų (minimumas – penki). Įdomus štirchas – neretai herojai kalbasi tiesiogiai su žaidėju.

Žaidėjas žaidimuose dažniausiai turi nemažą laisvę, lyginant su kitais adventure. Jo veiksmai gali įtakoti siužeto eigą.

D. Keidžas pasisako prieš tęsinių kūrimą – jo nuomone, kai galima sugalvoti tiek daug gerų istorijų, nėra reikalo tęsti tas pačias.

Savo karjerą D. Keidžas pradėjo kaip garso režisierius. 1993 m. įkūrė įmonę „Totem Interactive“, kūriusią muziką ir garso efektus. Tarp jo darbų buvo ir garso kūrimas žaidimams. Labiausiai D. Keidžas išgarsėjo po 1997 m. Tada jis įkūrė kompaniją „Quantic Dream“ ir ėmėsi adventure žanro žaidimų (su veiksmo elementais) kūrimo. 1999 m. išleistas „Omikronas: Siela klajoklė“ („Omikron: The Nomad Soul“), 2005 m. „Farenheitas“ („Fahrenheit“ arba „Indigo propechy“). Pastarasis žaidimas atnešė autoriui daugiau šlovės už pirmąjį, jam apibūdinti D. Keidžas pavartojo žodžius „interaktyvus filmas“. Tačiau trečiasis autoriaus žaidimas garsu pranoko abu pirmuosius. Tai – „Stiprus lietus“ („Heavy Rain“), skirtas tik PlayStation 3. D. Keidžas bandė išsiginti iš mados išėjusio adventure termino ir vadinti žaidimą išimtinai „inteaktyvia drama“, netgi ėmė neigti, kad jo kūrinys yra žaidimas. Dar prieš išleidžiant „Stiprų lietų“ jis buvo labai laukiamas – ir tikrai ne vien adventure fanų.

D. Keidžas minėjo, kad po šitų trijų žaidimų imsis kažko naujo, o trilerių era jo gyvenime jau baigėsi.

Autoriaus sukurti adventure:
Pavadinimas (pavadinimas originalo kalba)SerijaIšleidimo data
Omikronas: Siela klajoklė (Omikron: The Nomad Soul)Ne serijoje1999 10 31
Farenheitas (Fahrenheit)Ne serijoje2005 09 14
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį