ADVENTURE LIETUVA

Pradžia

Adventure istorija

Adventure duomenų bazė

Kontaktai
Adventure, kompanijų, serijų ir kūrėjų paieška


Pilna paieška
Kitomis kalbomis:
English (Angliškai)
Kristoferis Džounsas

Vardas ir pavardė originalo kalba:
Christopher Jones
Kompanija:
Access Software
Šalis:
Jungtinės Amerikos Valstijos
Biografija

Vienas žinomiausių adventure kūrėjų. Ilgą laiką dirbo „Access Software“ kompanijoje, nuo 1982 m. buvo jos bendrasavininkis bei finansų direktorius. Ten labiausiai išgarsėjo Tekso Merfio detektyvinių adventure serija, vertinama dėl puikių siužetų ir novatoriškumo. Paskutinius tris iš penkių serijos žaidimų (1994, 1996 ir 1998 m.) kūrė kartu su Aronu Konersu. Pastarųjų grafika buvo FMV (filmuoti aktoriai), o pagrindinį – Tekso Merfio – vaidmenį suvaidino pats Kristoferis Džounsas.

1999 m. kompanija „Access Software“ buvo parduota „Microsoft“. Tuo metu adventure žanras buvo nuosmukyje ir to žanro žaidimai nebebuvo kuriami. Kristoferis Džounsas dar kurį laiką dirbo kompanijoje, siekė imti kurti ir naują Tekso Merfio adventure, bet nesulaukęs palaikymo 2004 m. pasitraukė iš kompiuterinių žaidimų verslo. Tekso Merfio tęsinį sukūrė kaip radijo teatro epizodų seriją, kurią pateikė nemokamai parsisiųsti internete. Taip pat kūrė kompiuterine grafika paremtą animacinį filmą.

2007 m. nutarė vėl apjungti jėgas su Aronu Konersu ir sukurti kompiuterinį žaidimą. Jie įsteigė kompaniją „Big Finish Games“ ir sukūrė žaidimą „Trys kortos iki vidurnakčio“ („Three Cards to Midnight“, 2009 m.). Šis žaidimas nėra grynas adventure, jame nemažai paprastųjų žaidimų elementų, todėl adventure fanų jis vertintas nevienareikšmiškai.

Tačiau paprastai sutinkama, kad „Trijų kortų iki vidurnakčio“ siužetas – puikus, kaip ir Tekso Merfio žaidimų. Kristoferis Džounsas akcentuoja siužeto svarbą kompiuteriniuose žaidimuose ir teigia, kad klaida manyti, jog siužetas tėra kažkas užpildyti spragą tarp skirtingų lygių. Savo žaidimus jis dažnai vadindavo interaktyviais filmais.

K. Džounsas neatmeta ir Tekso Merfio tęsinio galimybės, tačiau, kaip ir seniau, jį stabdo bėdos su finansavimu.

Autoriaus sukurti adventure:
Pavadinimas (pavadinimas originalo kalba)SerijaIšleidimo data
Žiaurios gatvės (Mean Streets)Teksas Merfis1989
Marso memorandumas (Martian Memorandum)Teksas Merfis1991
Pandoros nurodymai (The Pandora Directive)Teksas Merfis1996 04
Grįžti į pagrindinį duomenų bazės puslapį